Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Rybník Jordán

Rybník Jordán

 

Rybářský řád pro rybník Jordán

 

Vstupem do areálu rybníka Jordán se každá osoba dobrovolně podrobuje ustanovení tohoto řádu a pokynů provozovatele.

Rybáři na rybníku Jordán loví pouze systémem „chyť a pusť “.

Lov dravců je zakázán.

Provozovatel si vyhrazuje právo neumožnit rybolov, pokud zjistí, že rybář nemá potřebné vybavení, schopnosti či v minulosti porušil naše pravidla, nebo pravidla na jiných revírech.

 

 Pravidla rybolovu

 

  1. Lov ryb smí provádět pouze osoba po domluvě s provozovatelem.

 

  1. Lov je povolen na 2 udice. Každá udice může mít pouze jeden návazec s jedním jednoháčkem. Při lovu jsou povoleny pouze průběžné montáže (tj. průběžná olova nebo závěsy - olovo při utržení ryby samovolně odpadne a ryba ho netahá za sebou).

 

  1. Každou ulovenou rybu je nutné v co nejkratší době vrátit zpět do vody. Rybu nepokládat na betonové panely ani na hlínu. Ryba se drží za přední ploutve, ne za žábry – dochází k poranění žaber a následnému krvácení. Je zakázáno ponechávat ryby v saku, vezírku, apod…

 

  1. Je zakázáno vnadit obilninami, luštěninami, či jinými jádrovými krmivy v suchém stavu. Používání vařené kukuřice je povoleno.

 

  1. Kontrolu lovících provádí provozovatel, případně osoby jím pověřené. Rybáři jsou povinni ukázat montáže a umožnit nahlédnutí do osobního či dodávkového automobilu nebo batohu.

 

  1. Lovící je povinen na lovném místě udržovat pořádek a čistotu. Je zakázáno ponechávat odpadky na břehu, odhazovat je do vody a rovněž ponechávat odpadky (i napytlované) v okolí revíru. Po ukončení rybolovu je každý povinen odpadky odnést.

 

  1. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností či porušením tohoto řádu. Provozovatel ze stejných důvodů neodpovídá ani za případné zranění či smrt návštěvníků areálu. Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení či poškození, včetně předmětů uložených či odložených v zaparkovaných vozidlech.

 

  1. Rybář je při pobytu u rybníka povinen zachovávat pořádek a maximálně šetrně a ohleduplně se chovat k přírodě. Je také povinen chovat se tak, aby svým chováním neobtěžoval a neznepříjemňoval rybolov okolním rybářům. 

Z areálu bude vykázána každá osoba, která neuposlechne napomenutí provozovatele, anebo jinak poruší ustanovení tohoto rybářského řádu či odpovídající ustanovení zákona o rybářství. Stejně tak bude vykázána každá osoba, která se bude chovat jiným nepřístojným či rušivým způsobem, bez jakékoliv náhrady a se zákazem budoucího lovu v této lokalitě. V případě neuposlechnutí výzvy k opuštění areálu smí provozovatel rušitele pořádku vyvést, popř. požádat o pomoc policii.

Ceník rybolovu:  

Děti do 15 let zdarma

Povolení k rybolovu 1 den 50 Kč

 

 Kontakt na provozovatele:

Zdeněk Rosendorfský

Štrampouch 100

Tel: 724 149 800   (725 550 588)