Vítání občánků (12. 12. 2015)

Datum konání:
12.12.2015

Vítání občánků 12. 12. 2015 - obec Žáky

Na obecním úřadě na Štrampouchu se 12.prosince 2015 odehrálo první slavnostní Vítání nových občánků obce Žáky. Obec přivítala čtyři malé občánky, kteří se zde v letošním roce narodili, a jejichž rodiče si požádali o příspěvek, který náleží dle vyhlášky nově narozeným občanům obce od ledna 2015.

"Rodiče dítěte musí o příspěvek požádat, abychom splnili všechny náležitosti podle zákona, ale věříme, že tato formalita je jen malou komplikací a v příštím roce přivítáme další občánky", sdělil při příležitosti prvního Vítání starosta Tomáš Neužil.

Spolu s rodiči se slavnostní akce zúčastnilo dalších 17 hostů z řad prarodičů, starších sourozenců a dalších příbuzných. Tematické básničky přišly hostům zarecitovat Veronika Vernerová a Tereza Müllerová. Kromě finančního daru občánci obdrželi i drobný dáreček a pamětní list. Další Vítání občánků proběhne podle počtu přihlášených dětí pravděpodobně koncem roku 2016.

V případě zájmu o fotografie z Vítání občánků (viz FOTOGALERIE i další) se mohou rodiče zastavit s USB diskem obecním úřadě.

Změna velikosti písma

16. 10. Havel