Otevření Mateřské školy Žáky a rekonstrukce Obecního úřadu Žáky (12. 8. 2017)

Datum konání:
12.8.2017

panorama Mateřské školy Žáky

Sobotní odpoledne 12. srpna 2017 bylo na Štrampouchu ve znamení slavnostního otevírání školky. Zúčastnilo se ho přes 70 místních obyvatel i návštěvníků z blízkého okolí. Starosta obce Tomáš Neužil poděkoval všem, kdo se podíleli na realizaci stavby, představil paní ředitelku Olgu Urbanovou a slečnu učitelku Zuzanu Dvořákovou, jejichž tým bude doplňovat hospodářka paní Alena Šťastná. A všem popřál do nového školního roku hlavně pevné nervy. Školku bude od září navštěvovat 20 převážně místních dětí.

Nová mateřská škola byla zřízena v čerstvě zrekonstruované budově stávajícího obecního úřadu.  Kancelář obecního úřadu byla oproti původnímu stavu přesunuta do přízemí, první patro a část přízemí bude využívat školka. Pozemek kolem budovy byl oplocen a vybaven herními prvky, aby mohl sloužit jako školní zahrada.

Celkové náklady na rekonstrukci budovy a zřízení mateřské školy i zahrady činily 7 223 992 Kč, v rámci projektu Optimalizace energetické náročnosti budovy OÚ Žáky obec získala dotaci 1 091 686 Kč z Operačního programu Životní prostředí 2014 - 2020.

CZ_RO_B_C.jpg

Paní učitelky kromě prohlídky interiéru školky a aktuálních informací pro rodiče připravily i drobnou výtvarnou aktivitu pro děti – společně vytvořili obraz z obtištěných dlaní prvních malých návštěvníků.

Přejeme všem dětem, ať se jim v nové školce líbí!

Fotky si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Změna velikosti písma

16. 10. Havel